TANTÁRGYLEÍRÁS
1. A tantárgy elsajátításának célja: A terméktervezéstől a felhasználásig terjedő minőségellenőrzési módszerek megismerése és alkotó alkalmazása.
2. Tantárgyi program: A minőségnek és a minőség értékelésének fogalmai az ISO 9000:2000 szabvány szerint. A minőségellenőrzés módszerei, eszközei. A minőségellenőrzés megtervezése. A minőségellenőrzés dokumentumai. A minőségellenőrzéshez használt mérőeszközök kezelése, minősítése és felhasználása. A minőségellenőrzés matematikai statisztikai módszerei. A beszállított termékek minőségellenőrzése, termék és folyamatok minőségellenőrzése, a végtermék minőségellenőrzése.
3. Évközi tanulmányi követelmények: 2 db zárthelyi dolgozat megírása, 2 db alkalmazástechnikai feladat elkészítése.
4. A megszerzett ismeretek értékelése (félévközi jegy, vizsgajegy): Félévközi pontszám: 2 db zárthelyi dolgozat 60 pont 8 db alkalmazástechnikai feladat 40 pont
5. Az értékelés módszere: Gyakorlati jegy a félévközi teljesítmény alapján, TVSZ szerint.
6. Az ismeretek, készségek és kompetenciák elsajátításához rendelkezésre álló segédanyagok: Szakirodalom, jegyzetek, szabványok.
7. Kötelező, ajánlott irodalom (3-5 db.): - Dr. Végső Károly: Minőségbiztosítás (minőségellenőrzés). Nyíregyháza, 1998. Minőségügyi rendszerfejlesztés (módszertani segédlet) TÜV Rheinland Akadémia. - Dr. Szigeti F.-Dr. Végső k.: A minőségirányítás alapjai. NYF. 2004. - Juran-Gryna: A minőség tervezése és elemzése. MK. Bp.1976. - Dr. Kemény Sándor: Statisztikai minőség-(megfelelőség) szabályozás. Műszaki Könyvkiadó Bp. 1999. - Balogh –Dukáti-Sallay: Minőség ellenőrzés és megbízhatóság. Műsz. K. Bp. 1980. - Minőségfejlesztés. RAABE Kiadó Bp. 2004.
|